Zapamti me
Prijava

HRK Gorica zadržala premijerligaški status, a ŽRK Dugo Selo '55 ponovno prvoligaš

Vijest_2

Završetkom sezone 2018/19. donosimo plasmane naših klubova u seniorskoj konkurenciji. 
 
U muškom dijelu dvije momčadi nastupale su u najvišem rangu natjecanja „Premijer ligi“, momčadi HRK Gorica i RK Rudar. HRK Gorica u „Ligi za ostanak“ osvojila je 1.mjesto i na taj način osigurala da će se premijerligaški rukomet ponovno gledati u Velikoj Gorici. Isto nažalost nije uspjelo momčadi RK Rudara koja je osvojila 6.mjesto u „Ligi za ostanak“ što znači ispadanje u niži rang natjecanja „1.Hrvatska rukometna liga Sjever“. U drugom rangu natjecanja „1.Hrvatska rukometna liga Sjever“ momčad MRK Ivanića osvojila je odlično 4.mjesto i time najavila ozbiljne planove za sljedeću sezonu. U trećem rangu natjecanja „2.Hrvatska rukometna liga Sjever“ gledali smo nastupe momčadi MRK Dugo Selo i RK Rugvica. MRK Dugo Selo osvajanjem odličnog 2.mjesta najavilo je ozbiljne planove za sljedeću sezonu, a RK Rugvica osvajanjem 11.mjesta osigurala je status u spomenutom rangu natjecanja. U četvrtom rangu natjecanja „3.Hrvatska rukometna liga Središte“ koje vodi Zagrebački rukometni savez gledali smo osam naših momčadi. Momčad RK Rudar 2 osvojila je odlično 3.mjesto, MRK Zaprešić 6.mjesto, RK Polet 7.mjesto, MRK Ivanić 2 8.mjesto, MRK Sloga SN, 9.mjesto, RK Sloga NK 10.mjesto, HRK Gorica 2 12.mjesto i RK Mladost '09 16.mjesto što znači ispadanje u niži rang natjecanja. U petom rangu natjecanja „Međužupanijska rukometna liga“ koju organizira Zagrebački rukometni savez nastupila je momčad RK Iluzija i osvojila 7.mjesto.
HRK Gorica - osiguran premijerligaški statusHRK Gorica - osiguran premijerligaški status
 
U ženskom dijelu nismo imali predstavnika u najvišem rangu natjecanja „1.Hrvatskoj rukometnoj ligi“. U drugom rangu natjecanja „2.Hrvatska rukometna liga Zapad“ gledali smo čak 6 naših ekipa. Ekipa ŽRK Dugo Selo '55 osvojila je 1.mjesto i osigurala plasman u najviši rang natjecanja nakon samo godinu dana izbivanja iz „1.Hrvatske rukometne lige“. Odlične rezultate ostvarile su još tri naše ekipe, ŽRK Ivanić osvojio je 2.mjesto, ŽRK Samobor 4.mjesto i ŽRK Zaprešić 5.mjesto na tablici. Nažalost ekipe ŽRK Udarnik i ŽRK Sloga osvajanjem 11. odnosno 12.mjesta ispadaju u niži rang natjecanja „3.Hrvatska rukometna liga Središte“.  Još je jedan naš predstavnik ostvario odlične rezultate u drugom rangu natjecanja, ali u „2.Hrvatskoj rukometnoj ligi Sjever“ gdje je ekipa RK Zelina osvojila 3.mjesto na tablici. U trećem rangu natjecanja „3.Hrvatska rukometna liga Središte“ koju vodi Zagrebački rukometni savez sudjelovalo je 5 naših predstavnika. ŽRK Rugvica osvojila je odlično 2.mjesto a kako je prvoplasirana ekipa Sesveta 2 odustala od nastupa u višem rangu natjecanja, ekipa Rugvice prihvatila je da po prvi puta u svojoj povijesti igra u „2.Hrvatskoj rukometnoj ligi Zapad“. Od preostalih ekipa u „3.Hrvatskoj rukometnoj ligi Središte“ istaknimo 5.mjesto ekipe ŽRK Trnina, 6.mjesto ekipe ŽRK Ivanić 2, 7.mjesto ekipe ŽRK Samobor 2 i 9.mjesto ekipe ŽRK Gorica.
ŽRK Dugo Selo - nove-stare prvoligašiceŽRK Dugo Selo - nove-stare prvoligašice


 

Ostale vijesti

Održano okupljanje vratarki 2004/05. i 2006/07. god. 21.06.20 - U Sv. Nedelji (Sportska dvorana Rakitje) je 20.06.2020. održa...
Obavijest SDUŠ-a o održavanju treninga 11.05.20 - Dragi prijatelji rukometa,   prenosimo Va...
Čestitka povodom Međunarodnog praznika rada 30.04.20 - Povodom 1. svibnja - Međunarodnog praznika rada, upućujemo V...
Prijave za potporu očuvanja radnih mjesta 20.04.20 - Temeljem Odluke o potpori za očuvanje radnih mjesta u sus...
Sretan Uskrs 08.04.20 - Dragi rukometni prijatelji, u ovoj neočekivanoj situaciji...
Ostanite doma 02.04.20 - Budite pozitivni, čuvajte svoje zdravlje i OSTANITE DOMA!&nbs...
2.Odluka o obustavi natjecanja RSZŽ 28.03.20 - Poštovani prijatelji rukometa,   s obzir...

Rukometni savez Zagrebačke županije

  • Zagrebačka 5, 10370 Dugo Selo
  • Fax: 01/410-2906
  • Web: www.rszz.info